Ritim Holteri | Ritim Holter Cihazı | Ritim Holteri Fiyatları | Ritim Holterleri Fiyatı

 

Ritim Holter Cihazı Nedir?

Ritim Holter Cihazı, Kardiyak problemi veya şüphesi olan hastalarının, genellikle düzensiz değişkenlik gösteren  EKG sonuçlarını  24 saat süre ile izleyerek kaydeden  mini bir EKG kayıt cihazdır.

Ritim holter, EKG sinyalini, 2 ya da 3 ritim olarak kaydeder. Hasta kablosunun ve elektrodların hasta üzerine yerleşim pozisyonu ,EkG cihazından  farklı olduğu için, elde edilen EKG sinyali de standart derivasyonlardan faklıdır.Takip süresinin sonunda, ritim holteri hastadan çıkartılarak bir bilgisayar ünitesine bağlanır ve elde ettiği verileri sisteme aktarır. Bilgisayara yüklenmiş olan bir Ritim Holter yazılımı ile bu verilerin Analizi yapılır.

Ritim Holter Klinik Uygulama Alanı

Ritim holteri kronik kardiyak şikayeti olan ve standart EKG cihazı ile bu sorunları kesin olarak saptanamayan hastaların, kendi şikayetlerini de aynı anda kayda aldıkları uzun süreli (24 saat) bir takip yöntemidir. Amaç,öncelikle EKG ritmindeki ve EKG sinyalindeki morfolojik değişimleri 24 saat süre ile  izlemek, ölçmek, kaydetmek, analiz etmek ve hastanın tedavisini planlamaktır.

Ritim Holteri, Kardiyoloji kliniklerinde hastaya uygulanır ve genellikle uzun süreli Tansiyon (ABPM, Tansiyon Holter)  ile birlikte izlenir.

Ritim Holter Cihazı Çalışma Prensibi

Ritim holterinin elektronik altyapısı, EKG algılama ünütesi ( EKG acqusition ) ve bilgisayarlı Kontrol Sisteminden oluşur. Cihazda kayıt süresini  programlayan, başlatan ve alarm limitlerini ( Bradikardi ve Taşikardi ) girmeyi sağlayan tuşlar ve özellikle yeni teknoloji cihazlarda EKG Sinyalinin izlenbildiği LCD ekranı bulunur  .Bu limitler aşıldığında, belli alarmlar gelir ve  sonuçlar hafızaya kaydedilir. Kullanıcı da rahatsızlık hissetiği zamanı tam olarak bir günlüğe kaydeder.24 saat süre sonunda elde edilen kayıtlar,bir veri aktarım modülü ile ,içerisinde Ritim Holter yazılımı olan bir PC’ye ( notebook, tablet vc) aktarılır.Analiz sonuçlarına göre tedavi planlanır.

Ritim Holter Cihazı Temel Komponentler

Mini Ritim Holter Kaydedici
Hasta Kablosu ( 3-lead,5-Lead veya 7-Lead)
PC ve yazılım
Veri Aktarım Kiti
AA piller (her kullanımda yenilenmeli)

Ritim Holter Cihazı Kullanım Uyarılar

Ritim holteri, aşağıda belirtilen materyal ve ortamlardan uzak olmalıdır.

  • Elektrikli battaniyeler, şilteler
  • High-voltage alanlar
  • Magneler
  • Metal detektörler

Her kullanım öncesinde yeni batarya takılmalıdır.

Elektrodların göğüs üzerine yerleşimlerine dikkat edilmelidir. Elde edilecek derivasyonlar bu yerleşim pozisyonlarına bağlıdır.

Ritim holterinin Kontrol ve Bakımları düzenli yapılmalıdır.

 

​Döviz kurundaki hareketlilik nedeniyle maalesef sitemizden fiyat paylaşımı yapamıyoruz.
Lütfen fiyat taleplerinizi telefone-mail ve iletişim formu yolu ile isteyiniz.